Bezpieczne Roboty Zimą: Jak uniknąć Urazów w sezonie zimowym.
TAGS: panika-udzielanie pomocy
Spread the love

Zima jest malownicza i niesie pewne wezwania związane z niespodziewanymi wydarzeniami nie tylko podczas wykonywania pracy ale podczas życia codziennego. Czyli jakich urazów możemy doznać podczas zimy? oraz jak skutecznie im zapobiegać dbając o bezpieczeństwo pracy i nie tylko
Warto dbać o bezpieczeństwo pracowników i ich chronić.

 

Utrata równowagi na oblodzonych: to zagrożenie dość powszechne, może ono ujawnić się w nieoczekiwanych okolicznościach ale możliwe na tych samych poziomach i poziomie niższych. To nic innego jak kontakt z twardą nawierzchnią podłoża. Jest on jednym z najczęstszych zagrożeń zimą. Portal BHP radzi aby używać butów antypoślizgowych w przedsiębiorstwie lub poza nim a także poruszać się po odśnieżonych ścieżkach.

 

 

 

Kontuzje związane z pracami podczas opadów śniegu: prace wykonywane podczas śnieżyc mogą być przyczyną kontuzji. Nieodpowiednie narzędzia lub obuwie lub niedostosowane prace do warunków atmosferycznych mogą przyczynić się do powstania kontuzji.

 

Hipotermia i przeziębienie: długotrwałe narażenie na zimno bez właściwie dobranego ubioru może być przyczyną hipotermii lub przeziębienia. Portal BHP skupia się na usługach bezpieczeństwa i radzi aby dbać o środki chroniące przed wychłodzeniem w porze zimowej.

 

Ogrzewanie Bezpieczne: gdy jest zimno staramy się ogrzać za wszelką cenę, korzystając z rożnych źródeł ciepła. Należy zachować ostrożność- unikaj przeciążenia instalacji stosując się do zaleceń producenta urządzeń grzewczych. Ocieplając się kominkami zasilanymi stałym opałem, pamiętaj o zagrożeniach pożarowych i związanych z tym wydobywania się tlenku węgla. Prowizoryczne rozwiązania to klucz do awarii.

 

Ochrona pracowników na zewnątrz: wyposażenie pracowników w odzież chroniąca przed zimnem to nie tylko zapewnienie komfortu ale przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa ale dbanie o zdrowie pracowników.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *