O RESUSTYTACJI KRĄŻENIOWO- ODDECHOWEJ
Spread the love

O resuscytacji krążeniowo-oddechowej wciąż mówi się zbyt mało. A przecież to ogromnie ważne umiejętności. Może naprawdę kiedyś uratować komuś życie. Dlatego też cieszą dużą popularnością takie szkolenia, dostosowane do potrzeb grup zawodowych. W tym celu lepszej wizualizacji pewnych zjawisk – w tym przypadku poprawnego wykonywania pierwszej pomocy stosowane są praktyczne techniki. Dlatego to jest dobra praktyka.

 

Dlaczego ,,Złote Minuty” są Najważniejsze dla Życia ?

Resuscytacja krążeniowa to nadal nadal jest mało znana. Ma ona ogromne znaczenie. To niezastąpiony sposób ratowania życia w warunkach poza szpitalnych. Ratuje życie!
Właśnie te pierwsze 4-ry minuty od zatrzymania krążenia są najważniejsze, nazywane czterema złotymi minutami. To czas zatrzymania krążenia decyduje o przeżyciu i sprawność działania.
Uzasadnieniem działań ratunkowych jest czas, ponieważ w tym czasie dochodzi do nieodwracalnego obumierania komórek. Jest to nic innego jak wspieranie przy życiu układu krążenia uciskiem klatki piersiowej.

 

Dlatego kursy z udzielania pomocy cieszą się dużym zainteresowaniem. Zorganizowane są one dla osób chcących umieć wykonywać poprawnie RKO ale również dla różnych grup zawodowych, na których nałożony jest prawny obowiązek udzielania pomocy.

 

Udzielając pomocy nie można ominąć resuscytacji krążeniowo- oddechowej.

Jak najszybsze uciskanie klatki piersiowej ma na celu zyskanie przepływu krwi do mózgu, serca, nerek i innych narządów. Dzięki czemu dostarczony tlen z krwią będzie utrzymywał komórki przy życiu.

Taką umiejętność można nabyć tylko przez praktyczne ćwiczenia na symulatorze do ucisków klatki piersiowej i wykonywania oddechów życia. Dają one możliwość symulacji realnego doskonalenia umiejętności. Pod okiem wykwalifikowane wykładowcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *